Tabela Nedir?

Yönlendirmek, bilgi vermek, tanıtmak, çalışmaları gibi amaçlar için, genellikle dış mekan ( bina, yol, açık alan vs. ) ve kapalı alanlarda, belli kalıplar halinde monte edilerek kurulan platformlara tabela denir.

Tanımdan da anlaşılacağı gibi tabela, kurumların ister ticari, olsun ister kamu hizmeti amaçlı olsun insanların dikkatini çekmek ve belli bilgileri onlara empoze etmek amacıyla kuruludur. tabela özellikle dış mekanda çok zengin kullanım alanları olmasından ve herkesin görebilmesinden dolayı geniş bir yelpazeye sahiptir.

Bir tabela, kullanılacak amaca ve mekana göre istenilen boyutlarda, renklerde ve biçimde olabilir. Önceden tek kalıp, el yazmasıyla başlayan tabela sektörü günümüzde ilerleyen teknoloji ve yaratıcı reklam fikirleri sayesinde canlı bir sektör haline gelmiştir. Bugün tabelasız herhangi bir firma binası görülemeyeceği gibi çeşitli alanlarda kullanılan totem, billboard tarzı tabela alternatifleri ile bulundukları alanların dışında da daha özgür reklam yapabilmektedirler.

Bu bakımdan tabela günümüzde reklam sektörü için önemli bir yerdedir.

Açık hava reklamları, reklamcılıkta kullanılan genel bir terimdir. Bu terim reklamcılık alanını dış mekanla sınırlamıştır. Yani kapalı alanların dışında kalan her türlü reklamcılığa denir.

Peki açıkhava reklamcılığına hangi reklam malzemeleri girer: Çatı tabelası, dükkan tabelaları, mekan üzerine asılan brandalar gibi malzemelerin yanında, dükkanların veya arabaların camlarına veya belirli yerlerine yapıştırılan folyolar, otoyollardaki billboardlar, toplu taşım araçları üzerindeki reklamlar(araç giydirmeler), bina yüzü, duvarı giydirmeleri gibi geniş bir alanda yapılan reklam ve reklamasyon işleri girmektedir.

Talep Formu

Medya ve matbaa işlerinizi profesyonellere bırakın!

Siz de medya işlerinizin profesyonel ellerde yeniden hayat bulmasını istiyorsanız bu profesyonel ve genç ekibe bırakın.

Algıda seçici ve fark yaratan çalışmalar ile değişimi siz de fark edeceksiniz. İşe, talep formunu doldurarak başlayın!

Talep Formu
[/fullwidth]