İnsert nedir?

İnsert; perakende sektöründe satış yapan firmaların müşterileriyle iletişim kurduğu, etkili reklam ve promosyon materyalleridir. Şirketlerin, indirim ürünlerini, çeşitli kampanyalarını ve şirketleri hakkındaki bilgileri müşterilerilerine duyurmak için yayınladıkları ilanlardır.
Belirli ürün, hizmet veya kampanyaların tanıtımında, duyurulmasında kullanılan ve belirli aralıklarla yayınlanan reklam ve tanıtım araçlarıdır İnsörtler günümüzde en çok marketlerde, teknoloji marketlerde, beyaz eşya bayilerinde ve mobilyacılarda karşımıza çıkar, ürünün görseli ve fiyatı yer alır.
Günümüzde insert hem parekendicilerin hemde üreticilerin kullandıkları etkin bir markalaşma aracı olarak kullanılmaktadır. Kısa sürede hazırlanabilmeleri, düşük maliyetleri, derhal sonuç üretebilmeleri tercih sebebidir.

Bir İnsört (insert) Tasarımında Neler Olmalıdır?
İnsört (insert) tasarımları belirli süreli yayınlar olarak karşımıza çıkar bu yüzden tasarımlar hazırlanırken bu özellik göz önünde bulundurulmalı ve tasarım çatısı buna göre kurgulanmalıdır. İnsert tasarımlarında görsellerin kalitesi göz ardı edilmemeli yazım ve imla hatalarına dikkat edilmeli yanıltıcı ve farklı anlamlara yöneltici tasarımlardan kaçınılmalıdır. İnsert tasarımı hazırlanırken insörtte yer alacak ürün, markaların fotoğraflanması kaçınılmazdır. Ayrıca çok sayfalı insörtlerde sayfalar tasnif edilerek insört tasarımı bölümlere ayrılmalıdır. Mesela market için insört tasarımı hazırlanıyorsa gıda, giyim, züccaciye vb. bölümler oluşturarak tasarlanmalıdır. İnsört dağıtımı aylık ve haftalık olarak planlanmışsa tasarımın iskelet yapısı üzerinde değişiklik göstermeden özel gün veya kampanyalar için sayfa tasarımları değiştirilerek hazırlanmalıdır. Tasarımda süreklilik tüketici gözünde marka kimliğinin oluşmasında ve ayırt edicilik kazanılmasında etkin rol oynar.

İnsört (insert) Çeşitleri Nelerdir?
İnsört (insert) boyutlarına göre türlere ayrılabilir. İnsörtlerin boyutları kullanım alanıyla belirlenir. İnsört (insert) genellikle A4 boyutunda ve 80, 90 gr kuşe veya I. Hamur kağıt üzerine basılır. 14×20 cm, 20×28 cm , 32×45 cm ölçülerinde de insörtler basılmaktadır. Çok sayfalı insert çalışmalarında zımba cilt yapılır veya gazete gibi katlamalı olarak üretilir.

İnsert Tasarımı – Matbaa Baskı Süreci Nasıl İşler? Fiyatları Nedir?
İnsört (insert) tasarımı yapılacak ürün – hizmetlerle ilgili ön görüşmeler ve fiyat teklifi sürecini takiben, firmamızca sunulacak hizmetlerin kapsamını ve bu süreçte tarafların sorumluluklarını belirten ajans hizmet sözleşmesi karşılıklı olarak imza altına alınır. Bu aşama sonrası firma yetkilisi ile reklam ajansımızın tasarımcıları tasarlanacak İnsört (insert) konusunda bilgi alışverişinde bulunurlar. Müşterilerimizin beklentileri, hedef ve pazar stratejileri, rakiplerinin konumu , bu görüşmeler sonucu ortaya çıkar. Tasarımda kullanılacak olan doneler teslim alınarak ön incelemeye tabi tutulur. Eldeki görsellerin kalitesi, kullanıma uygunluğu ve yeterliliği konusunda firmaya bilgi verilir. Eğer firmanın fotoğraf çekimine ihtiyacı varsa tasarım ekimizce fotoğraf çekimi planlanarak firmaya ait görsellerin temini sağlanır.
Müşterilerimizin tasarım istekleri, sipariş bilgileri göz önünde bulundurularak İnsört (insert) tasarımları hazırlanır ve firmaya sunum yapılır. Bu aşamada tasarımcılarımız müşterilerimizle sürekli irtibat kurar ve hazırlanan tasarım üzerinde kontrollü bir ilerleme sağlanır.
Reklam ajansımız zaman ve emek israfının önüne geçmek, işlerinizi zamanında teslim etmek için reklam ajansı-müşteri koordinasyonunu üst seviyede tutar.
Tasarım süreci tamamlandıktan sonra firma yetkililerine İnsört (insert) tasarımının taslağı sunulur. Firma yetkililerince kontrolleri yapılan ve son rötuşlarla baskıya hazır hale gelen insört (insert) tasarımları, firma yetkilisinin yazılı onayıyla baskıya alınır. Matbaa basım aşamasına gelen insört (insert) tasarımları, matbaa bölümüne aktarılır ve sipariş bilgileri doğrultusunda basımı yapılır.

İnsört (insert) Tasarımı ve Basımında Yüksek Kalite
İnsört (insert) tasarımı fotoğraf ve tasarım bilgisine sahip uzman kişilerce yapılması gereken önemli bir konudur. insört (insert) tasarımı ancak alanında uzman grafik tasarımcılar tarafından hazırlanırsa etkili ve amacına hizmet eden, yapılan masrafın karşılığını fazlasıyla karşılayan ürünler ortaya çıkar.
Yanlış renk ve tasarım tercihleri, kalitesiz görsellerin kullanımı, müşteri hedef kitlesine hitap etmeyen tasarımlar hazırlanması, firmanızın yanlış algılanmasına neden olur ve rakiplerinizi bir adım öne çıkarır.
Günü birlik ve sadece renkli sayfalardan oluşan insört (insert) tasarımları yerine, özgün, farklı, müşteri ihtiyaçlarını karşılayan, hedef kitlesine hitap eden ve bize referans olabilecek işlerin altına imza atmayı tercih ediyoruz.
Kaliteden taviz vermeden, işleriniz adresinize teslim edilene kadar her aşama gerekli özeni göstererek üretimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Müşterilerimizi doğru bildiği yanlışlar konusunda doğru şekilde bilgilendirmeyi, reklam ve tanıtım faaliyetlerinde yol haritası belirlemeyi, çalıştığımız firmaların çözüm ortağı olmayı, iş yaptığımız her müşterimize değer katmayı ve para kazandırmayı hedefleyen bir firmayız.
Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü insört (insert) tasarımı reklam ajansımız tarafından hazırlanmakta ve son teknoloji ofset makineleriyle matbaamızda baskısı yapılmaktadır.

Talep Formu

Medya ve matbaa işlerinizi profesyonellere bırakın!

Siz de medya işlerinizin profesyonel ellerde yeniden hayat bulmasını istiyorsanız bu profesyonel ve genç ekibe bırakın.

Algıda seçici ve fark yaratan çalışmalar ile değişimi siz de fark edeceksiniz. İşe, talep formunu doldurarak başlayın!

Talep Formu
[/fullwidth]