Kartvizitler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Matbaam Gazetecilik ve Reklam olarak iş ortaklarımızla kurumsal çalışmalara imza attık. Kurumsal kimliğin vazgeçilmezi kartvizitin nasıl olmasını gerektiğini sizlerle paylaşmak istedik.
Kartvizit Nedir?
Kartvizit; Kurum ya da kişilerin iş bilgisini veren kartlar olarak tanımlanabilir. Özellikle iş sektöründe her kuruluşun yada kişinin kartviziti bulunmaktadır. Kartvizitler kurumsal kimlikleri yansıtan önemli bilgi kartları olması nedeniyle önem derecesi yüksektir. Amatör tasarımlar ile yapılan ve gerekli bilgileri taşımayan kartvizitler işinizi önemli derecede sekteye uğratacaktır.
Bunun bilincinde olan müşterilerimiz kartvizite ve kartvizit tasarımına oldukça önem vermektedirler ve olması gereken de budur. Profesyonellik ve başarı tesadüf değildir.
Tasarım
Matbaam Gazetecilik ve Reklam olarak müşterilerimize kartvizitlerini profesyonel olarak tasarlayıp ucuz bir maliyetle basıyoruz. Sektörümüzde hizmet veren ancak birçok pek çoğu kaliteli olmayan, kabataslak, baştan sağma tasarımlar yapmaktadır. Buna maruz kalmamak için referanslarımızı iyi incelemelisiniz.
Kartvizit Çeşitleri Nelerdir?
Matbaamızda kartvizitler çok çeşitli özeliklerde basılabilmektedir. Müşterimizin isteğine göre şekillenen ürünlerimizden bir kaçını yazalım;
Çift ya da tek taraflı mat selefonlu kartvizit: Bundan kasık üzerine çekilen özel kaplamadır. 300 gr, 350 gr olmak üzere gramajlarında farklılık gösterebilir. Üzerine çekilen selefon sayesinde kartvizitler daha dayanıklı olmaktadır.
Çift ya da tek taraflı parlak selefonlu kartvizit: Mat selefondan tek farklı üzerine çekilen maddenin daha parlak üretilmiş olmasıdır. Aynı şekilde koruma amacıyla basılır. 300 gr, 350 gr olmak üzere gramajlarında farklılık gösterebilir.
Lüks Fantazi Tuale Kağıt Kartvizit: Müşterilerimize daha çok tavsiye ettiğimiz bu kartvizitlere dokunduğunuzda girintileri hissedersiniz. Normal kağıda göre derinliği fazla baskılar elde edilir ve kalitesi daha yüksektir.
Tek ya da çift taraflı kısmi laklı kartvizit: İlerleyen teknoloji ve bununla beraber gelen imkan zevkleri de geliştirmiştir. Laktan kasıt diğer yerlere göre daha parlak kısımlardır. Bu kısımlar örnek olarak logolara yada kartvizit üzerinde yer alan desenlere uygulanabilir ve kartvizitizin görselliğini arttırır.
Altan ya da gümüş görünümle kaplanmış kartvizitler: Kartvizitinizin üzerindeki bazı bölgelere bu renkler uygulanarak yapılan baskılardır. Genelde kuaförler, kuyumcular ve gümüşçüler tarafından tercih edilir ve oldukça şık bir görünüm elde edilebilir.
Şeffaf Kartvizitler: Bu kartvizitlerde yüzey olduğu gibi şeffaftır. Dolaysısı ile tek yüz baskı iki yüzden de görülebilir. PVC üzerine yapılan baskı ile oldukça sağlamdır.Tek, üç ve dört renk seçenekleri ile basılabilir.
Plastik kart tipi kartvizitler: Kredi kartı kalınlığındaki çok sağlam kartvizitlerdir. Fiyatı kartvizit baskıları için pahalı olmakla birlikte kalitesi ve dayanıklılığı ile sizi bir adım öne çıkaracaktır. Genellikle yaka kartları, indirim kartları, üye kartları, personel kartı gibi hizmetler için kullanılmaktadır.
Kartvizit Ölçüleri Ne Olmalıdır?
Kartvizitler genellikle dikdörtgen yapıdadırlar ve genellikle düz kenarlar tercih edilerek basılırlar. Tabi farklı olarak çeşitli şekillerde basılan kartvizitler de vardı. Oval kartvizitler, karemsi kartvizitler de sıkça görürüz.
Tasarımcıları kullandığı boyutlar ise genellikle 45 x 85 mm – 50 x 80 mm – 50 x 85 mm – 50 x 90 mm – 55 x 85 mm – 55x 90 mm’dir.

Talep Formu

Medya ve matbaa işlerinizi profesyonellere bırakın!

Siz de medya işlerinizin profesyonel ellerde yeniden hayat bulmasını istiyorsanız bu profesyonel ve genç ekibe bırakın.

Algıda seçici ve fark yaratan çalışmalar ile değişimi siz de fark edeceksiniz. İşe, talep formunu doldurarak başlayın!

Talep Formu
[/fullwidth]