Dijital Branda Baskısı

Branda PVC ( Polivinil klorür ) esaslı bir malzemedir. Türkiye’ de branda ( vinyl ) çok uzun yıllardır, yaklaşık 40 yıldır kullanılmaktadır. Digital Baskı sektörü oluşmadan önce yerli üretim brandalar çadır, tente gibi alanların yapımında kullanılırdı. Yerli brandaları 25 yıl önce (20.01.2009) üzerine folyo kesimden yazılar yapıştırılarak , afiş olarak kullanmaya başlayan reklam söktörü bugünlerde brandayı digital baskının vazgeçilmez ürünü olarak kullanıyor. Branda – Vinil sağlamlığından dolayı bir çok alanda tercih edilmektedir.

Branda Baskı Ne Demek ?
Branda, vinyl baskı, adı üzerinde brandanın üzerine digital baskı makinaları ile baskı yapılmasına denir. Branda – Vinyl, Digital Baskının vazgeçilmeyen en önemli elemanlarında biridir. Branda, Vinil baskı sağlamlığı, esnekliği, görselliği ve uygun fiyat açısından bir çok alanda kullanılmaktadır. Baskı brandasının rengi beyazdır, bu ürünün üzerine istenilen her türlü görseli baskı yapabilirsiniz.

Brandaya Hangi Makinada Baskı Yapılır ?
randa, vinil üzerine digital baskı makinasında baskı yapabilirsiniz. Branda, vinyl üzerine solvent bazlı mürekkep kullanarak baskı yapabilirsiniz.Digital Baskı makinaları, brandanın üzerine mürekkebi püskürterek baskı yapar. Bu mürekkep kuruduktan sonra üzerinden çıkmaz. Çıkması için solvent yada tiner mamülleri kullanmalısınız. günümüzde brandaların en fazla işlendiği teknologi digital baskı teknolojisidir.

Günümüzdeki en hızlı baskı yapabilen makina , kabul edilebilir baskı modunda saatte 100m2 ye cıkabilmektedir. Saatte 200m2 ye de ulaşabilen moduda olmasına rafmen müşteri tarafından kabul görecek bir mod olmadığından kullanılmamaktadır. bunun haricindeki makinalar ortalama saatte 20 ile 40 m2 kabul edilebilir baskı yapabilmektedirler.

Serigraf Makinaları
Branda, vinil üzerine serigraf makinalarında da baskı yapılır. Serigraf tekniği kalıp ile uygulanan bir teknik olduğundan baskı adedinin yüklü miktarda olması gerekir aksi halde yüksek maliyetli olacaktır. Bu sebepten aynı görselden az sayıda yapılması planlanıyorsa digital baskıda üretilmesi, çok sayıda yapılacaksa serigraf makinalarında üretilmesi gerekmektedir. Serigraf teknolojiğsi digital baskıdan çok daha hızlıdır.

Talep Formu

Medya ve matbaa işlerinizi profesyonellere bırakın!

Siz de medya işlerinizin profesyonel ellerde yeniden hayat bulmasını istiyorsanız bu profesyonel ve genç ekibe bırakın.

Algıda seçici ve fark yaratan çalışmalar ile değişimi siz de fark edeceksiniz. İşe, talep formunu doldurarak başlayın!

Talep Formu
[/fullwidth]