Broşür ne demek?

Broşürler afişler gibi hem reklam amaçlı, hem sosyal mesaj verme amaçları hem de kültürel amaçlı kullanılabilen kağıtlardır. Aynı zamanı el ilanı olarak da bilinmektedirler, ancak matbaalarda el ilanları çok daha küçük olan ve tanıtım amacı güden kağıtlar için kabul edilir.. Broşürler genellikle kataloğun küçültülmüş şeklidir.

Ne işe yarar ?

Genellikle firmaların ürettiği ürünleri bu broşürlerde tanıtılır. Bunun yanı sıra firmaların yaptığı promosyonlarda da broşürler tanıtım amaçlı kullanılmaktadır. Özellikle evlere servis yapan lokantalar ve fastfoodlar bu tarz broşürleri bir hayli kullanırlar. Broşür basımları ofset matbaalarda çok daha hızlı basılabilmekte ve çok daha kaliteli olabilmektedirler. Genellikle kuşe kağıda basılan broşürlerin en önemli noktalarından biri de renklerin canlılığı ve broşürün sahip olduğu sloganlardır. Bu sayede dağıtılan broşürler kişilerin ilgilerini çeker ve yapılmak istenen reklamlar da hedef kitlesine ulaşmış olur. Ancak basılan kalitesiz broşürler bunun tam tersi etkiler yaratmaktadır. Bu da müşterilerin firmalar hakkında her ne kadar kaliteli hizmet verilse de ön yargılı davranmalarına neden olur. Reklam ve tanıtım amaçlı broşürler günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Bilişim sektörü, gıda sektörü, gıda ve pazarlamacılık sektörü, beyaz eşya ve ev eşyaları sektörü, market sektörü, dershane ve eğitim sektörü için yapılan broşürler en çok karşımıza çıkan broşürlerdir.

Bu broşürler genellikle kaliteli kuşe kağıda basılırlar. Çeşitli boyutlarda olmaları mümkündür. Aynı zamanda tek yönlü ve çift yönlü olarak da basılabilirler. Genellikle A3, A4, A6 ve A5 boyutlarında basılabilirler ve yapraklı (yani sayfa sayfa) hale de getirilebilirler. Bunun yanı sıra tek sayfa veya iki sayfa olarak da basımları yapılabilmektedir. Broşür basımlarında trigromi renkli baskı kullanılmaktadır.

Talep Formu

Medya ve matbaa işlerinizi profesyonellere bırakın!

Siz de medya işlerinizin profesyonel ellerde yeniden hayat bulmasını istiyorsanız bu profesyonel ve genç ekibe bırakın.

Algıda seçici ve fark yaratan çalışmalar ile değişimi siz de fark edeceksiniz. İşe, talep formunu doldurarak başlayın!

Talep Formu
[/fullwidth]